İstanbul Sürücü Kursları | Ehliyet'in Yol Haritası

444 68 75
info@istanbulehliyetkurslari.com

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Bağcılar Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar

Psikoteknik, bireyin bir iş konusunda yeterliliği olması ve bu yeterliliğini hem zihinsel hem de bedensel olarak ortaya koyması anlamındadır. Aslında psikoteknik, bir çalışma psikolojisi ve bazı iş yerleri için çalışabilme standardıdır. Bu nedenle iş yerleri bazı kişilerden psikoteknik belgesi isteyebilmektedir. Bu durumlarda yardımınıza psikoteknik merkezi yetişmektedir. Özellikle sürücü ve şoförler için kriter olarak kabul edilen psikoteknik belgesi, Bağcılar psikoteknik belgesi veren kurslar dan alınabilmektedir. Bu kurslara psikoteknik merkezi ve belgelendirme kurumlarından katılım sağlayabilirsiniz.

Sürücülerde Psikoteknik Belgesinin Önemi
1- Bu belge sayesinde sürücüler kendi yeterliliklerini ortaya koyarak, tüm beceri ve davranışlarına ilişkin tutumlarında dikkat dereceleri artmaktadır.

2- Bu belge yardımı ile bazı psikolojik problemlere sahip sürücüler teşhis edilerek, can ve mal güvenliği de sağlanmış olur.

3- Psikolojik ve bedensel olarak yetersiz olan sürücüler, farklı değerlendirme süreçlerine dahil edilerek, rehabilitasyon programları oluşturulur ve hem psikolojik hem de teknik açıdan daha elverişli tutum göstermeleri sağlanır.

4- Toplum içerisinde sürücü ve yol trafik kültürü arttırılmış olur.

5- Her sürücünün bedensel ve zihinsel durumuna göre değerlendirme yapılarak, psikolojik açıdan sağlıklı ve bilinçli sürücüler topluma kazandırılmış olur.

Psikoteknik Belgesi İçin Gerekli İşlemler
Bu belge için ilgili Bağcılar Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ‘ a başvuru yapılabilir. Belgenin 5 yıl geçerlilik süresi bulunmaktadır. 5 yılsonunda belge için yenileme işlemi yapılmalıdır. İstanbul Bağcılar semtinde pek çok sürücü ve src kursu, psikoteknik belgesini de vermektedir. Tek yapmanız gereken Bağcılar semtinde bulunan Bağcılar Psikoteknik Belgesi Veren Kurslar ‘a müracaat ederek, kurs için gerekli evrakları tamamlayıp, ücretinizi yatırmaktır. Bu belge için, nüfus cüzdanı, vesikalık fotoğraf ve ehliyet fotokopisi ile ilgili Ehliyet kurslar ‘ına başvuru yapabilirsiniz.

İki çeşit psikoteknik belgelendirme işlemi yapılmaktadır. İlki ticari taşıtlar için sürücülerin alması gereken belge, diğeri de ehliyetine alkol nedeni ile el koyulan kişilerin alması gereken belgedir. Kurslara müracaat aşamasında psikoteknik belgesine neden ihtiyaç duyulduğundan bahsedilirse, Bağcılar merkezli kursların yöneticileri konu ile ilgili gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. Ehliyetine el konulan kişilerin yanlarında ceza tutanaklarını da bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru İşleminden sonra gerekli kurs ve programlar başlatılarak, psikoteknik belgesi ‘ ni alabilir yeterliliğe sahip olmanız değerlendirilecektir.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Call Now Button