İstanbul Sürücü Kursları | Ehliyet'in Yol Haritası

444 68 75
info@istanbulehliyetkurslari.com

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Bayandan Direksiyon Dersi /eğitimi / Fiyatları

Günümüzde araç kullanmak kadın veya erkek herkesin isteklerinden biridir. Toplu taşımadan rahatsız olan veya ulaşım özgürlüğüne kavuşmak isteyen herkes araba sürmek istemektedir. Araç sürmek isteyen kişi ilk adımı ehliyet kursuna yazılmak ile atmaktadır. Ehliyet kurslarında kullanılmak istenilen aracın tipine göre sınıflar yer almaktadır.

Ehliyet kursu ile Ehliyet Alma Süreci Nasıl İşlemektedir?
Ehliyet kursuna yazılan aday ilk olarak yazılı derslere girmektedir. Yazılı dersler teorik olarak uygulanmaktadır. Bu dersler adayın sağlık ve ilk yardım bilgisini artırmaktadır. Bunun yanında araç hakkında bilgiler vererek trafik kuralları konusunda bilgilendirmektedir. Teorik dersler sürerken aday direksiyon sınavına hazırlanmaktadır.

Direksiyon kursu teorik derslerin bitmesine yakın başlamaktadır. Direksiyon dersleri hoca ile birebir yapılmaktadır. Kadın olsun erkek olsun toplumda Bayandan Direksiyon Dersi tercihi daha fazladır. Bu durumun nedeni adayın daha sabırlı ve yumuşak eğitimi tercih etmek istemesidir. Hocanın hiç fark etmediği ufak bir ses yükselmesi adayın kendine güvenini zedeleyerek belki de bir daha araç süremeyecek duruma gelmesine sebep olmaktadır.

Bazı kadın adaylar ise çekindikleri için Bayandan Direksiyon Dersi eğitimi almak için, bayan direksiyon eğitmeni tercihi yapmaktadırlar. Toplumda kadınların iyi araç kullanamadıklarına yönelik yanlış bir görüş bulunmaktadır. Kadınlar psikolojik olarak bu durumdan etkilenerek araç kullanımda zorlanacaklarını düşünmektedir. Ancak bayan hocadan alınan eğitim bu durumun psikolojik alt yapısını kaldırarak psikolojik bir destek olmaktadır.

Bayandan Direksiyon Dersi alan sürücü adayı Pratik olarak yapılan direksiyon eğitimi ve teorik olarak yapılan ders eğitimi sonucunda aday ilk olarak yazılı sınava girmektedir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, uygulamalı olarak yapılan, direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Direksiyon sınavından başarı ile geçen her aday ehliyet almaya hak kazanmaktadır. Bazı durumlarda adaylar ehliyet almasına rağmen ehliyet kurslarına başvurup özel direksiyon dersi alma talebinde bulunmaktadır. Özel direksiyon dersi ücretleri ehliyet sınıflarına ve ders saatine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak ücretler uygundur ve bu durum ödeme kolaylığı ile daha da kolay olmaktadır.

Bayandan Direksiyon Dersi alan aday kendine en uygun Ehliyet Tipi Tercihini nasıl yapar?
Genel olarak onyedi tip ehliyet vardır. Bunlar; M,A1,A2 A,B1, B,B(OTOMATİK),C1, C,D1, D, F,FE,BE,C1E,CE,D1E,DE ve G dir. Bu ehliyetlerden en çok talep edilen b sınıfı ehliyettir. B sınıfı ehliyetler otomobil kullanımı için verilmektedir. Her sınıf için ehliyet kursları açılmaktadır.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Call Now Button