İstanbul Sürücü Kursları | Ehliyet'in Yol Haritası

444 68 75
info@istanbulehliyetkurslari.com

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Sefaköy Src Belgesi Dersi / Kursu / Fiyatları

Ticari amaçlı olarak yolcu ve yük taşımacılığı yapan kişiler, uygun sınıfa ait ehliyetlerin yanı sıra, ticari araç kullandıklarına dair Sefaköy Src Belgesi Dersi ve psikoteknik merkezi bünyesinden alınmış, psikoteknik belgelerine sahip olmaları gerekmektedir. Bu belgeler olmadan ticari araç kullanan kişilere, bazı yaptırımlar uygulanmaktadır. Araç sürücüsüne hem para cezası hem de sürücü belgesi ceza puanı uygulanmaktayken, yetki belgesi sahibine de ekstra para cezası uygulaması yapılmaktadır.

Src ve Psikoteknik Belgesi Nasıl Alınır?
Src belgesi, kendi içerisinde sınıflara ayrılarak, pek çok sürücü kursunda bu belge için eğitim verilmektedir. Bu eğitim ve kurslar için Sefaköy ‘de bulunan src danışmanlık merkezlerine başvuru yapılmalıdır. Src belgesi ve özel direksiyon dersi gibi pek çok konuda yardımcı olan Sefaköy sürücü kursları, src belgesine sahip olmanız için gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. Fakat src belgesine sahip olmak için, öncelikle ilgili dersleri almanız ve mesleki yeterlilik eğitimini tamamlamanız gerekmektedir.

Mesleki yeterlilik eğitiminin çoğunu psikoteknik eğitimi oluşturmaktadır. Bu eğitim sonunda, konu ile ilgili bir sınava tabii tutulacaksınız. Sınavı geçmeniz halinde, src belgesine sahip olabilirsiniz. Sefaköy ‘de bulunan çok az  özel sürücü kursu bu yeterlilik sınavını ve eğitimini vermektedir. Bunun yanı sıra bir sürücü olarak, sürüş tecrübenizi arttırmak amacıyla, Sefaköy Src Belgesi Dersi almak isteyenlere özel direksiyon kursu eğitim süresince verilmektedir.

Sefaköy Src Belgesi Kursu ; Mesleki Yeterlilik Eğitimi Nedir?
Bu eğitim, ticari araç kullanan kişilerin alması gereken ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından denetimi yapılan bir eğitimdir. Eğitimin başarılı olması ile kişilerin eğitimi src denilen belge ile belgelenmektedir. 5 ayrı src belgesi olmasından dolayı, alınacak belgeye göre mesleki yeterlilik eğitimi de ufakta olsa farklılık göstermektedir. Çünkü belgenin çeşitleri, ticari araca ve taşınacak yüke göre değişmektedir. Eğitimin başarısı ve belgelenmesi için gerekli beden ve psikoteknik açısından da kişinin sağlıklı bir yapısının olması gerekmektedir.

Eğitim kapsamında kişi, 32 saat devam zorunluluğu ile eğitime katılım göstermelidir. Trafik kuralları, ilgili cezalar, yasal sorumluluklar, düzenli yolcu taşımacılığı, gümrük ve ilk yardım gibi pek çok konu ile ilgili eğitim alınmaktadır. Bu eğitimlerin alınması ve başarılı olunması ile mesleki yeterlilik eğitimi tamamlanmış olacaktır.

, , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Call Now Button