İstanbul Sürücü Kursları | Ehliyet'in Yol Haritası

444 68 75
info@istanbulehliyetkurslari.com

08.30 - 19.30
Tüm Günler

Src Belgesi Dersi / Kursu / Fiyatları

            Src belgesi, yük ve yolcu taşımacılığı yapacak olan ticari araç sürücülerinin alması zorunlu olan bir belgedir. Src belgesi, mesleki yeterlilik belgesidir aslında ve karayolu taşımacılığı ile görevli her kişinin bu belgeyi taşıması zorunludur. Src belgesi dersi almadan önce mutlaka ehliyetinizin daha önceden alınmış olması gerekmektedir. Ehliyetlerde farklılıklar olduğu gibi, src belgesi dersi de kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır.

Src Belgesinin Çeşitleri
Src belgesinin 5 farklı çeşidi bulunmaktadır. SRC 1, SRC 2, SRC 3, SRC 4 ve SRC 5 olarak bilinen belgeler, işin niteliğine ve ihtiyaca göre çeşitlenmiştir.

SRC 1 belgesi ; bu belge uluslararası taşımacılık yapan kişilerin almak zorunda olduğu belgedir.

SRC 2 belgesi ; yurt içi taşımacılık yapan kişilerin mesleki yeterliliğini gösteren belgedir. Ayrıca -SRC1 belgesine sahip olan kişiler, yurt içi taşımacılıkta yapabilir. Yani SRC2 belgesine de sahip olduğu kabul edilir.

SRC 3 belgesi ; Uluslararası eşya ve kargo taşımacılığı yapan kişilerin sahip olması gereken belgedir.

SRC 4 belgesi ; Yurt içinde eşya veya kargo taşımacılığı yapan kişiler bu belgeye sahip olmalıdır. -SRC3 belgesine sahip olan kişi, yurt içerisinde de kargo ve eşya taşımacılığı yapabilir.

SRC 5 belgesi ; bu belge ise tehlikeli madde taşıyan kişilerin almakla yükümlü olduğu belgedir.

Bu belgelerden herhangi birine sahip olmak için öncelikle src kurslarına başvurarak hem src danışmanlık hizmetinden yararlanabilir hem de src belgesi dersi ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Fiyatlar alacağınız belgeye göre değişmekle birlikte, ödeme imkanları da farklılık gösterebilmektedir. Kredi kartlarına taksit imkanı da bulunmakta. istanbul Ehliyet Sürücü Kursları ‘nda tüm kolaylıklar sizleri beklemekte

Src Belgesi İçin Nasıl Başvuru Yapılır?
Eğitim takvimini inceledikten sonra, bazı belgeler ile birlikte kursa müracaat edebilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeler, ehliyet ve kimlik fotokopisi, 2 adet ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş olan biometrik fotoğraf, diploma fotokopisi ve sabıka kaydınız ile birlikte kurslara başvuru yapabilirsiniz. Diğer tüm yönlendirmeler, danışmanlık hizmeti de veren kursca yapılacaktır. Başvuru işlemlerinden sonra en yakın eğitim programına dahil olarak, derslere başlayabilirsiniz.

, , , , , , , , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Mesajınız

Your email address will not be published. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

Son Eklenen Yazılar

Call Now Button